W Polsce z roku na rok buduje się coraz więcej hoteli. W samej Warszawie w ciągu pięciu lat ma przybyć blisko 5 tysięcy pokoi hotelowych. W największych miastach Polski powstają przede wszystkim hotele biznesowe, łatwo przyjąć zatem, że to właśnie takich obiektów w kraju brakuje. Czy rzeczywiście tak kształtuje się sytuacja rynku hotelarskiego? Mamy ofertę skierowaną do biznesmenów i rodzin. Zdecydowanie brakuje obiektów noclegowych dla młodych ludzi z pokolenia Y i Z, którzy nie chcą nocować w hostelach czy pensjonatach, a liczą na ofertę hotelową dopasowaną do ich specyficznych wymagań. Według Rzeczpospolitej w naszym kraju potrzebne są projekty będące kompromisem między dobrym i nowoczesnym standardem hotelu a jego przystępną ceną.

Jakie marki dla milenialsów w niedługim czasie będzie można w Polsce odwiedzić? Już niedługo swoje drzwi otworzą: Kyriad i Premičre Classe w Katowicach (planowane otwarcie w 2020 r.), Sure Hotel w Poznaniu (planowane otwarcie w 2019/2020 r.), Radisson Red w Krakowie (planowane otwarcie jesienią 2019 r.) oraz w Warszawie (planowane otwarcie w 2023r.), Crowne Plaza&Holiday Express Inn w Warszawie (planowane otwarcie w 2020 r.). Kilka marek młodzieżowych miało już swoją premierę, warto wskazać hotel Moxy w Warszawie i Katowicach.

Młodzi ludzie nie są już tylko turystami budżetowymi, pracując w branżach kreatywnych, mogą liczyć na większe zarobki, często są bezdzietni, dlatego mogą pozwolić sobie na realizację pasji i zaspokajanie swoich potrzeb. Milenialsi chcą spędzać wolny czas razem, dlatego potrzebują przestrzeni co-workingowej, długich stołów do pracy, gier i wspólnych posiłków, sofy i wygodnych foteli zapraszających do długich rozmów oraz przede wszystkim stałego dostępu do Internetu, aby móc relacjonować swoje życie w mediach społecznościowych.

Warto wziąć pod uwagę tę grupę potencjalnych gości i tworzyć hotele dostosowane do oczekiwań 20-parolatków, którzy mają potencjał, aby zmienić polski rynek hotelarski.

66 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz